Każda kobieta chce być szanowana i doceniana. Chce mieć prawo wyboru , prawo głosu.. Ale czy tak jest? Czy kobiety mają równe prawa?
Nie prawdą jest, iż kobiety mają równe prawa i są jednakowo traktowane w każdym miejscu na Ziemi.
W Arabii Saudyjskiej kobiety nie mają prawa posiadania prawa jazdy. Nie mogą pracować ( chyba , że mąż wyrazi na to zgodę). Kobietami rządzą mężczyźni. Kobieta w Arabii Saudyjskiej ma status prawny dziecka przez całe życie. Wszystkim zajmują się panowie.
W Iraku kobiety stały się tanim towarem i były sprzedawane do sąsiednich krajów. W 2014 roku zatwierdzono tam prawo, w którym legalizuje się gwałt w małżeństwie, daje mężczyznom kontrolę nad żonami oraz dopuszcza do małżeństwa dziewczynek w wieku 9 lat.
W Pakistanie, w niektórych rejonach, kobiety płacą swoim ciałem za błędy mężczyzn, co znaczy, jeżeli facet popełnił przestępstwo, wykonywany jest gwałt zbiorowy na jego żonie lub córkach. Przemocy doznaje 90% kobiet, ponieważ nie istnieje prawo przeciwko przemocy domowej. Kobiety zarabiają o 82% mniej niż mężczyźni.
Ostatnio podczas debaty nad nierównościami płacowymi kobiet i mężczyzn , Janusz Korwin-Mikke powiedział : ,,Jesteście słabsze , mniejsze i mniej inteligentne , więc musicie zarabiać mniej.” Moim zdaniem, płeć nie powinna decydować o zarobkach.
National Crime Records Burea udostępniło dane, które świadczą o tym, że ,,Co trzy minuty ma miejsce atak na kobietę, co 29 minut ktoś dopuszcza się gwałtu na kobiecie, a co 77 minut kobieta jest mordowana. Co 50 minut kobieta ginie z ręki męża lub członka rodziny. zazwyczaj są to morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Szacuje się również, że około miliona kobiet jest sprzedawanych, 44,5% dziewczyn jest wydawanych za mąż przed ukończeniem 18 roku życia, a 95% kobiet ma zgodnie z prawem okaleczane genitalia. Obrzezania dokonuje się pomiędzy 4 a 11 rokiem życia. Jedynie 9% kobiet rodzi dzieci w szpitalu”.
W Kongo kobiety są ciągle atakowane przez uzbrojone patrole milicji. Codziennie ponad tysiąc kobiet jest zgwałconych, kobiety w ciąży są niedożywione. Osoby płci żeńskiej nie mają prawa podpisywania żadnych dokumentów bez zgody i obecności męża.
Kobiety w Afganistanie są analfabetkami i żyją przeciętnie 45 lat. Jeśli zostanie zgwałcona, zgodnie z prawem może być zmuszona do poślubienia gwałciciela. 16 -latki wychodzą za mąż, co jest normą społeczną w tamtych stronach. Mało kobiet rodzi w szpitalu, a umieralność podczas porodu jest największa właśnie w Afganistanie.
W Polsce, zgodnie z artykułem Konstytucji, kobiety i mężczyźni mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym. Od roku 1918 kobiety mają prawo wyboru.
Kobiety są traktowane inaczej w każdym państwie.