1494357237380.jpg

Nowa powieść Colleen Hoover, autorki międzynarodowych bestsellerów jest z całą pewnością wyjątkowa. “Confess” jak każda z książek autorki ta również porusza niebanalny temat, jej bohaterowie są niezwykli, a sama historia Owen’a i Auburn nie tylko pochłania czytelnika na wiele godzin ale także razi prawdą w niej zawartą. Na podstawie powieści powstał również serial wyemitowany w 2017 roku w Stanach Zjednoczonych na platformie go90app, należącej do Verizon. Jest to pierwsza adaptacja książki Hoover ale jak sama ogłosiła na wielu spotkaniach autorskich – również w Polsce – ma powstać film na podstawie wydanej w 2014 roku książki pt. ” Ugly Love”.

“Bo to nie mięśnie czynią człowieka silnymi. Tylko tajemnice. Im więcej sekretów                                              skrywasz, tym silniejszy jesteś w środku. ”

Czasami tylko jedna spontaniczna decyzja zmienia nasze życie na zawsze, tak właśnie było z Auburn, która nie miała pojęcia, że w Galerii sztuki należącej do utalentowanego malarza Owen’a Gentry nie tylko znajdzie prace ale także coś co kiedyś utraciła. Niestety Owen skrywa kilka sekretów, a jego przeszłość może zniszczyć to, co udało mu się zbudować z Auburn i wszystko co liczy się dla niej naprawdę.

Dla Owena liczyła się tylko sztuka, prowadzenie galerii i tworzenie obrazów do czasu, gdy spotkał Auburn…ponownie.

Confess z angielskiego oznacza wyznanie, wyznawać i o tym właśnie jest ta książka ale nie tylko. Porusza ona kwestie ludzkich decyzji i ich konsekwencji. Tego, że łatwiej jest wyznać wstydliwy sekret komuś kogo się nie zna. “Confess”, to powieść o wielu rodzajach miłości, o uczuciu, które łączy kobietę i mężczyznę, o miłości jaką rodzic obdarza dziecko i na odwrót, o miłości do wykonywanej pracy. Dzięki Colleen Hoover można zacząć wierzyć w przeznaczenie i mieć maleńką nadzieję, że każdy jakieś ma. Gdybym miała użyć trzech słów do opisania tej książki pierwszym byłaby miłość, drugim sekret a trzecim poświęcenie.

“Czasami, żeby ocalić jakiś związek, musisz go najpierw poświęcić.”

Mowa tu o poświęceniu, na które czasem trudno jest się zdobyć, bo coś tracimy ale także zyskujemy.

Colleen Hoover zostawiła dla swoich czytelników pewną niespodziankę. Główny bohater – Owen – tworzy swoje obrazy na podstawie anonimowych wyznań, które różne osoby wsuwają pod drzwi jego galerii. Jak się okazuje, wszystkie te wyznania, sekrety i przemyślenia są prawdziwe, bowiem wysłali je zwykli ludzie, którzy mieli odwagę podzielić się częścią siebie z autorką.

Na rynku literatury młodzieżowej w kategorii New Adult książki Colleen Hoover są niepowtarzalne. Jej powieści są niezwykłe, oryginalne i absolutnie bezkonkurencyjne. Każda historia jest starannie dopracowana a za bohaterem kryję się nie tylko jego imię ale także charakter, prawdziwe emocje i historia, z którą każdy możne się identyfikować.