chillingadventuresofsabrinahasareleasedatewithnetfl_aw1c.jpg
https://hu.ign.com

Oglądacie ”Riverdale” i nie wiecie co zrobić ze sobą w przerwie między cotygodniowymi odcinkami? A może po prostu szukacie serialu, który zawiera elementy paranormalne, a może nawet horror?

A więc ”Chilling Adventures of Sabrina” to coś dla Was.

Serial twórców wyżej wspomnianego ”Riverdale” zaliczył premierę 1 sezonu 26 października 2018 roku.  Drugi sezon wystartował zaś 5 kwietnia tego roku na Netflixie.

Jednak zacznijmy od najważniejszego: O czym to w ogóle jest?

A więc główną bohaterką jest nastolatka  Sabrina Spellman. Rodzice dziewczyny zmarli w wypadku. Mieszka ze swoimi ciotkami i kuzynem w domu, który służy zarazem jako dom pogrzebowy. Prowadzi  życie jak każdy, chodzi do tamtejszej szkoły, spotyka się ze swoimi przyjaciółmi, przeżywa problemy, jakie ma każda dorastająca osoba, jednak dziewczyna ma swój sekret.  Ona i jej rodzina są czarownicami, jednak dziewczyna nosi piętno mieszańca, ponieważ jej ojciec, czarownik, ożenił się ze śmiertelną kobietą.

(To tylko wydaje się takie skomplikowane, ale przy oglądaniu kolejnych odcinków wszystko jest pięknie wyjaśnione) :)

I tu wkracza główny wątek 1 sezonu.  Jako że młoda Spellman jest w połowie śmiertelna, a w połowie magiczna otrzymuje wybór: Przejść rytuał Czarnego chrztu i wyrzec się swojej śmiertelnej strony lub zachować swoją bardziej ludzką tożsamość wyrzekając się jednocześnie swoich mocy i drugiej strony swojego życia.

Co wybierze? Jak się zachowa? Po dalsze odpowiedzi zapraszam na Netflix.

Uważam ,że tym  serialem warto bardziej się zainteresować nie tylko ze względu na ciekawą fabułę, dobry polski dubbing, lub świetną obsadę: Kiernan Shipka robi naprawdę dobrą robotę jako główna bohaterka. Warto go również obejrzeć ze względu na problematykę, jaka jest w nim poruszana. Dyskryminacje na tle rasowym, szukanie samego siebie czy nawet prawa kobiet. Pomyślcie tylko do ilu rozprawek na języku polskim można by wykorzystać motywy literackie ?

Muszę szczerze przyznać, że to jeden z lepszych seriali od Netflix, jaki zdarzyło mi się dotąd oglądać.

Zdjęcie należy do strony: https://hu.ign.com