football690684_960_720.jpg

Dość nietypowym bohaterem w… korkach jest… No właśnie – kto?

Chodzi oczywiście o reprezentanta Polski, byłego piłkarza Fiorentiny i VfL Wolfsburg, Jakuba Błaszczykowskiego. Pisałem już o kłopotach Wisły Kraków (youngface.tv/klopoty-bialej-gwiazdy/), a to swego rodzaju kontynuacja.

Drogi Kuby Błaszczykowskiego

O zmianie klubu przez Polaka było wiadomo, gdyż wygasł jego kontrakt z drużyną niemieckiej Bundesligi. Skończył mu się kontrakt i długo spekulowano o nowym zespole. Wszyscy wiedzieli tylko, że Kuba zagra w Polsce, ale były różne pomysły. Większość tez głosiła, iż Błaszczykowski trafi do Górnika Zabrze czy Lecha Poznań – ze względu na dołączenie trenera Nawałki. Koniec końców skrzydłowy za darmo przeszedł do Wisły Kraków. W tym klubie zaczynał swoją międzynarodową karierę, dlatego chciał uratować zespół. A co na to kibice Cracovii?

Błaszczykowski dzieciom

Póki co Jakub Błaszczykowski będzie przeznaczał całe swoje wynagrodzenie (500 zł) na zakup biletów na mecze Białej Gwiazdy dla dzieci. Widać, że bardzo się zaangażował w pomoc wiślakom.

Spekulacji ciąg dalszy

Wiele osób, szczególnie dziennikarze, zadaje sobie pytanie, czy to ostatni klub Jakuba Błaszczykowskiego. Pytany o to na konferencji prasowej powiedział: “Nie wiem. Nie czas o tym myśleć. Teraz trzeba się skupić na Wiśle i grze”. Nikt nie wie, jakie zamiary ma piłkarz, ale wielu spekuluje.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/pi%C5%82karz-pole-tunel-stadion-690684/