grandparents.webp
„Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

” Prace z dziadkiem, czyli najbardziej rozrywkowe zajęcie dzieciństwa”.
” Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo… Dziękuję!”

21 i 22 stycznia są wyjątkowymi dniami. W te dni obchodzą swoje święto babcie i dziadkowie.

Pewnie wiele osób zastanawiało się, skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Dnia Babci i Dnia Dziadka?

Dzień Babci – święto poświęcone uhonorowaniu babć. Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku “Kobieta i życie” w 1964 roku. Rok później święto to zaczął popularyzować “Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. W 1966 roku “Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia “Dniem Babci”.

Dzień Dziadka- święto poświęcone uhonorowaniu dziadków. Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku.

21 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Babci i Dzień Dziadka. Punkt 12.00 przedstawienie zaczęło się. Uczniowie szkoły z wielkim zaangażowaniem i powagą podeszli do zorganizowania części artystycznej. Od najmłodszych do najstarszych uczniów naszej szkoły każdy starał się, aby wszystko wydarzyło się zgodnie z planem. Po pokazie artystycznym Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pamiętajmy, że nie tylko w dniach 21 stycznia i 22 stycznia żadna starsza osoba nie powinna czuć się samotna lub odrzucona, ale w każdych innych dniach również. Jednak nie pozwólmy na sprawienie przykrości dziadkowi lub babci w tak wyjątkowym dla nich dniu. Te dni spędźmy z naszymi dziadkami i babciami, złóżmy im życzenia i po prostu bądźmy. Dla starszych osób obecność wnuków jest bardzo ważna. Nie zapominajmy o tym, że jak byliśmy mali to właśnie oni stali przy kołysce i opiekowali się nami gdy rodzice musieli wyjść. Bądźmy z dziadkami i babciami każdego dnia. Znajdźmy chociaż chwilę na podziękowanie im za to, co dla nas robią.