13147895_475379575991822_1861574097_o.jpg

2 maja w Polsce obchodzone jest Święto Flagi i z tej okazji uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie wyszli na ulice miasta, by wręczyć przechodniom symboliczne, własnoręcznie robione, flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Flagi wykonywały klasy drugie i trzecie na lekcjach WOS-u i zajęć technicznych.Z wykonaniem flag nie było większego problemu. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem na 5+. Po ukończeniu prac naszą szkołę udekorowano biało-czerwonym polskim symbolem- flagą. 29 kwietnia o godzinie 10.45 uczniowie zebrali się na szkolnym boisku. Rozpoczął się apel poprzedzający marsz z flagami. Prowadziło go dwóch uczniów: Paulina Walaszczyk i Łukasz Szóstka. Powiedzieli nam, dlaczego wszyscy się tu zgromadziliśmy i czym jest Święto Flagi i do czego nawiązuje. Następnie klasy pod opieką nauczyciela opuściły mury szkoły i rozeszły się w różne zakątki miasta, by razem z przechodniami móc uczcić ważne święto państwowe. Przechodnie z zaciekawieniem się nam przyglądali i chcieli wiedzieć jak najwięcej o naszej akcji. Najchętniej nasze flagi przyjmowały osoby starsze, które szanują nasze barwy narodowe, naszą historię, symbole narodowe. Dla nich polska flaga znaczy wiele. Sądzę, że nikt nie powiedziałby, że polska flaga to zwykły kawałek materiału. Jest to symbol, który towarzyszył nam w najtrudniejszych- dla naszego narodu- chwilach. Każdy patriota powinien szanować nasze barwy i symbole narodowe.

Pogoda dopisała gimnazjalistom w przeprowadzeniu całej akcji.Miło spędziliśmy czas.  Wszyscy z uśmiechem na ustach powrócili do szkoły. Moim zdaniem ważne jest to, aby każdy Polak znał i szanował flagę i inne symbole narodowe i nie wstydził się tego pokazać. Myślę, że w następnym roku gimnazjaliści zorganizują jeszcze większą akcję, mającą na celu upamiętnienie Święta Flagi.