Czy barcelona nadal ma szansę na mistrzostwo Hiszpanii?

26.02.2017 roku odbyło się spotkanie drużyny Atletico Madryt i FC Barcelony, które zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny z Katalonii. Podopieczni Luisa Enrique musieli wygrać to spotkanie aby liczyć się dalej w walce ostateczny triumf. Spotkanie było wyrównane. Katalończycy wiedzieli, że muszą wygrać ten mecz i udało im się tego dokonać choć Estadio Vincente Calderon to najtrudniejszy teren w tym sezonie w LaLiga Santander. Do bramki Madrytczyków trafili w 64 minucie meczu Rafinha oraz pod koniec spotkania w 86 minucie wynik uratował Lionel Messi. Na odpowiedź po pierwszej bramce Barcelony nie trzeba było długo czekać bo w 70 minucie do bramki trafił Diego Godin wyrównując stan meczu. Barcelona trafi do lidera ligi Realu Madryt 1 punkt, ale nie można zapominać że drużyna Zinedine’a Zidane’a ma jedno spotkanie zaległe z Celtą Vigo. Tak czy inaczej końcówka sezonu na pewno będzie emocjonująca i pełna niespodzianek ponieważ Barcelona w tym sezonie grać będzie jeszcze z liderem na swoim stadionie.