halik2017tyh6.jpg

Dziś 23.01.2018r. na AKADEMII ODKRYWCÓW IM. TONY HALIKA poznaliśmy panią Elizę Kubarską, która opowiadała nam o swojej pasji do kamery:)

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Akademia Odkrywców im. Tony Halika, mieliśmy przyjemność poznać panią Elizę Kubarską, która z wykształcenia jest rzeźbiarką, ale z zawodu alpinistką. Zwierzyła nam się, ze gdy była mała otrzymała kamerę, co było jej ogromnym marzeniem. Od tego czasu, z kamerą nie rozstaje się ani na krok. Podczas spotkania z nami starała się opowiedzieć nam jak najwięcej o świecie filmu. Dowiedzieliśmy się, że są tylko trzy rodzaje filmów: FABULARNE, DOKUMENTALNE oraz ANIMOWANE. W filmie fabularnym występują aktorzy, a w dokumentalnym prawdziwi bohaterowie. Nie zastępują ich inne osoby. Filmami dokumentalnymi zajmują się: operator obrazu, dźwiękowiec, producent filmowy, itp. Reżyser zajmuje się bardzo nietypową rzeczą. Spina film, aby wydarzenia były ułożone chronologicznie.

Spotkanie z panią Elizą było nie tylko wykładem, ale również lekcją, na której próbowaliśmy poczuć się jak reżyser. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z grup otrzymała obrazki, na podstawie których miała wymyślić historię, a następnie ją przedstawić. Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe, ponieważ poznaliśmy kolejną osobę z pasją, dzięki której pani Eliza jest bardzo radosna i otwarta na potrzeby innych ludzi.