12947040_965205330223903_431164810_o.jpg

Większość uczniów już wybrała szkołę, do której chce uczęszczać po ukończeniu gimnazjum. Wybór odpowiedniej dla siebie szkoły nie jest wcale prosty i gimnazjaliści, przed którymi otwierają się drzwi do rozpoczęcia edukacji w wymarzonej szkole, doskonale o tym wiedzą. Każdy powinien wybrać szkołę, w której będzie czuł się dobrze i z uśmiechem uczęszczał na lekcje. Wybór szkoły średniej jest bardo ważny, od tego zależy nasza przyszłość i przyszły zawód. Szkoła na Zachodniej daje wiele możliwości rozwoju młodym ludziom. Poznajemy swoje pasje, zainteresowania.

Dnia 31 marca 2016 r. o godz,10.45, wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p.Mirosławem Gładyszem, wybraliśmy się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie przy ulicy Zachodniej. W drzwiach czekali starsi koledzy, którzy nas miło przywitali. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor Anny Lenartowicz, która opowiedziała nam o szkole, co w niej się znajduje, w co zaopatrzona jest szkoła, wchodziliśmy do klas, w których prowadzone były lekcje religii, matematyki, informatyki, j.polskiego. Uczniowie witali nas ciepło i zachęcali do wyboru tej szkoły. Odwiedziliśmy także redaktorów gazetki szkolnej, którzy pochwalili się owocami swojej całorocznej pracy. Osoby zainteresowane wyborem szkoły przy ulicy Zachodniej mogli pobrać podania przyjęcia do szkoły.

Szkoła od samego początku spodobała się większości uczniom. Atmosfera, która tam panuje, jest bardzo przyjazna dla uczniów. Myślę, że większość gimnazjalistów przekonała się co do tego miejsca i od września będą uczniami szkoły przy Zachodniej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych mieści się ;

– Liceum Ogólnokształcące o profilu : ogólnym, dziennikarskim, matematyczno-fizycznym i przyrodniczym,

– Technikum nr 1 z zawodem : Technikum informatyk i Technik żywienia i usług gastronomicznych,

– Zasadnicza Szkoła Zawodowa: profil wielozawodowy.

Każdy powinien wybrać szkołę, w której będzie czuł się dobrze i z uśmiechem uczęszczał na lekcje. Wybór szkoły średniej jest bardo ważny, od tego zależy nasza przyszłość i przyszły zawód. Szkoła na Zachodniej daje wiele możliwości rozwoju młodym ludziom. Poznajemy swoje pasje, zainteresowania. Większość uczniów wybierze też tę szkołę dlatego, że jest na miejscu i nie ma problemu z dojazdem.