Medialni na festiwalu w Gdyni
19 i 20 września klasa 2m uczestniczyła w 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uczniowie mogli realizować nagrania z prestiżowego festiwalu.
19 i 20 września klasa 2m uczestniczyła w 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uczniowie mogli realizować nagrania z prestiżowego festiwalu.
27 i 28 września uczniowie klas medialnych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Collegium Civitas i Fundację Nowoczesna Polska. Głównym tematem zajęć były media i technologie.
W programie wycieczki był spacer popularną “Pietryną”, obiad i zwiedzanie muzem w Manufakturze, dawnym kompleksie fabryk Izraela Poznańskiego, wizyta w łódzkiej Filmówce oraz w Muzuem Kinematografii, mieszcących się we włościach kolejnego z twórców Łódzi – Karola Scheiblera.
Uczniowie klas medialnych: Jagoda Kurnikowska, Mariusz Korpal i Julia Denisiuk wzięli udział w warsztatach filmowych „Historie Przyszłości. Reinterpretacje Polskiego Kina”, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.
23 XI klasy medialne miały możliwość spotkania z panią Alicją Kobus – przewodniczącą gminy żydowskiej w Poznaniu.
W czwartek klasy medialne spotkały się z reżyserem Leszkiem Sawickim, który nagrywa film o zniszczeniu synagogi w Złotowie
pt. ” Gra w butelkę”.
Uczniowie klasy Ic i Im mieli za zadanie przygotować zwiastuny do filmu inspirowanego „Makbetem” Williama Szekspira. Praca nad trailerami wymagała współpracy, dobrej organizacji i przede wszystkim czasu. Pierwszoklasiści przekonali się, ile godzin trzeba spędzić nad nagraniem i montażem, żeby powstał minutowy filmik. Choć nie było łatwo, klasy sprostały wyzwaniu i poniżej możecie zobaczyć efekty.
23 listopada odbyła się uroczysta Gala Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Wzorem ubiegłego roku Gala Finałowa została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA.
Spot filmowy, który został zaprezentowany podczas 8. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie stanowi skrót działań Niebanalnych Medialnych z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile
Pod takim hasłem powstał reportaż Niebanalnych Medialnych z Piły. Porusza on problem postrzegania mniejszości romskiej przez społeczeństwo.