8. Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie
Spot filmowy, który został zaprezentowany podczas 8. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie stanowi skrót działań Niebanalnych Medialnych z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile
Spot filmowy, który został zaprezentowany podczas 8. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie stanowi skrót działań Niebanalnych Medialnych z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile
Pod takim hasłem powstał reportaż Niebanalnych Medialnych z Piły. Porusza on problem postrzegania mniejszości romskiej przez społeczeństwo.
Uczniowie klasy 2c zostali laureatami konkursu “Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa” w etapie wojewódzkim.
Klasy 1m oraz 2c gościły w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W ramach podpisanej umowy o współpracy, klasy medialne miały możliwość skorzystania pod okiem fachowców z zajęć warsztatowych prowadzonych w studiu telewizyjnym i radiowym.
Klasa 2C wybrała się do pilskiego MDK-u na wykład p. Stanisława Srokowskiego.
Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole ojca Leona Knabita – polskiego benedyktyna, byłego przeora opactwa w Tyńcu.
Uczniowie 2 klasy medialnej wykonali zdjęcia zainspirowane barokowymi dziełami. Przy okazji pogłębili wiedzę na temat twórczości artystów tej epoki. Poniżej przedstawiamy wam końcowe efekty ich pracy.
11 lutego 2016 roku Zespół Szkół im. Stanisława Staszica gościł w swoich progach uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzekorzewskiej.
To mit, że uczniowie trzeciej klasy siedzą całymi dniami nad książkami i notatkami powtórkowymi, nie mogąc znaleźć ani odrobiny czasu na spełnianie się w pasjach. Przykładem może być między innymi Marcelina Wachowiak, uczennica maturalnej klasy medialnej, która napisała piosenkę i muzykę do niej. We współpracy z inną uczennicą tej samej klasy – Lilianną Obst, stworzyła do niej teledysk.
Część uczniów odpoczywała na zasłużonych feriach, ale nie wszyscy próżnowali.