20181028_160939.jpg

Święto Niepodległości to jednio z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza to święto szczególnie. To właśnie w nim, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileusz, który każdy Polak chce świętować w sposób wyjątkowy…
W naszej szkole od zawsze dbamy o pielęgnowanie tradycji narodowych oraz o rozbudzanie w uczniach uczuć patriotycznych. Do obchodów setnej rocznicy  wyzwolenia naszej ojczyzny przygotowujemy się w sposób szczególny. O początku listopada realizujemy projekt edukacyjny „Jesteśmy Polką i Polakiem”, w realizację którego z zapałem włączyła się cała społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Od kilku dni w każdej sali lekcyjnej można usłyszeć „Mazurka Dąbrowskiego” oraz inne, śpiewane przez uczniów, pieśni patriotyczne. W naszej szkole doceniamy wolność i niepodległość ojczyzny. Widać to w salach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach. Wszędzie powstały bogate w treści kąciki patriotyczne. Na korytarzu zamieszczona została tablica, na której odnajdujemy wiele ciekawych informacji dotyczących historii Polski. Obok tablicy podziwiać możemy ekspozycje prac konkursowych. Do refleksji i zadumy skłaniają biało – czerwone „Kwiaty dla Niepodległej”, które uczniowie wraz ze swoimi rodzicami przygotowali w ramach projektu edukacyjnego. Nie sposób przejść obok nich obojętnie… Zachwyca także kolejna ekspozycja, na której zgromadzono przepiękne prace związane ze stolicą naszego kraju – Warszawa widziana oczami dziecka.
11 listopada obchodzimy święto ważne dla wszystkich Polaków, ważne dla przedstawicieli każdego pokolenia. W sto lat od pamiętnego wydarzenia, pragniemy wyrazić swoją radość z życia w wolnym, suwerennym kraju!
Przed nami jeszcze wiele różnych przedsięwzięć. W najbliższy piątek 9 listopada weźmiemy udział w uroczystej akademii, na której pieśnią i słowem będziemy sławić ukochaną ojczyznę. Tego samego dnia o godz. 11.11 wszyscy nauczyciele i uczniowie zaśpiewają 4 zwrotki hymnu narodowego. Przystąpimy tym samym do akcji wypromowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólnie z innymi polskimi szkołami pobijemy „Rekord dla Niepodległej” we wspólnym śpiewaniu hymnu. Będziemy pamiętać również o noszeniu biało – czerwonych kotylionów.
Za kilka dni przedstawimy kolejne relacje z naszego świętowania: z akademii, z bicia rekordu oraz z przebiegu konkursów patriotycznych. Już dzisiaj mamy nadzieję, że obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w naszej pamięci.

tekst: E.Sadowska