IV Międzynarodowe Biegi Na Orientację
23 września gościliśmy w naszej szkole drużyny z zaprzyjaźnionych szkół na IV Międzynarodowych Biegach na Orientację.
23 września gościliśmy w naszej szkole drużyny z zaprzyjaźnionych szkół na IV Międzynarodowych Biegach na Orientację.
18 września w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania wszystkich pierwszoklasistów na ucznia Zespołu Szkół.
Dnia 18 września w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyła się uroczystość przekazania Sztandaru Szkoły.
Śnieżka to najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy i zarazem całych Sudetów. Warta jest jednak wysiłku, aby się na nią wspiąć.
Siruwia to ogród japoński położony w Przesiece. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością. Stanowi żywy fragment japońskiej kultury. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce, który stworzyli państwo Sylwia i Jakub Kurowscy.
Cmentarz powstał przy czerwonym szlaku turystycznym w Kotle Łomniczki w Karkonoszach na wysokości 1300 m n.p.m. W 1985 r. ustawiono metalowy krzyż z napisem “ofiarom gór”, rok później w dniu św. Wawrzyńca uroczyście otwarto cmentarzyk. Powstały tablice m.in. z napisem “żyli w górach – w górach pozostali”, na innych z kolei tablicach umieszczono nazwiska osób związanych z Karkonoszami, którzy zginęli tragicznie w górach, jaki i osób, które wniosły wiele wkładu w rozwój turystyki w Karkonoszach.
Kościół Wang zbudowany w XII wieku w miejscowości Vang w Norwegii. W Karkonosze przywieziony w 1842 roku przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Konstrukcję wykonano bez gwoździ. Snycerka na portalach, kolumnach z kapitelami, rzeźby lwów nordyckich są dziełami sztuki potomków Wikingów. Z cmentarza rozciąga się piękny widok na Kotlinę Jeleniogórską i góry.
Historia papieskich dębów zaczęła się 28 kwietnia 2004, w czasie jednej z pielgrzymek polskich leśników. To wtedy leśnicy zawieźli 2,5 kg nasion Chrobrego, najstarszego dębu szypułkowego w Polsce, do Watykanu (wiek dębu Chrobrego ocenia się na 745 lat). Do Polski nasiona wróciły z błogosławieństwem Jana Pawła II i od tej pory każdy “potomek” Chrobrego nazywany jest dębem papieskim.
Często wydaje nam się, że znamy nasze najbliższe okolice i że niewiele nas może zaskoczyć. Tymczasem nasza wiedza często okazuje się bardzo pobieżna. I tak naprawdę mało kto wie jakie skarby kryje najbliższe otocznie. Przekonali się o tym uczniowie, którzy wybrali się na pieszą wycieczkę na Górę św. Anny.
Rok Szkolny w Zdzieszowicach + mały pokaz kierunków w szkole. :D Zapraszam do oglądania. :)