Akcja kotylion!
Przygotowujemy się do obchodów Święta Niepodległości. Włączyliśmy się w akcję robienia kotylionów według ustalonego wzoru. Zostaną one wręczone wszystkim chętnym podczas piątkowych uroczystości.
Przygotowujemy się do obchodów Święta Niepodległości. Włączyliśmy się w akcję robienia kotylionów według ustalonego wzoru. Zostaną one wręczone wszystkim chętnym podczas piątkowych uroczystości.
Młodzieżowa Rada Miasta Zdzieszowice I kadencji oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. We wtorek 8 listopada w Urzędzie Gminy odbyła się inauguracyjna pierwsza sesja. Z młodzieżą spotkała się Burmistrz Sybila Zimerman, Przewodniczący Rady Edward Paciorek oraz Karol Kowalski-Przewodniczący Komisji Oświaty i jednocześnie opiekun MRM.
8 listopada nasza szkoła była organizatorem Powiatowych Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny – ZSZ Krapkowice, ZS Krapkowice, ZS Gogolin i ZS Zdzieszowice.
W dniu dzisiejszym odbył się szkolny etap konkursu „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie”. To już 3 edycja, w tym roku to – Paraolimpiady – Sportowcy Niepełnosprawni.
Dzisiaj, 7 listopada, w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach odbyła się V Powiatowa Olimpiada Ekologiczna. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła wiedzy o drzewach i lasach. Uczniowie musieli się wykazać znajomością budowy i funkcjonowania drzew oraz terminologii związanej z lasami. Sprawdzano również, czy uczestnicy potrafią rozpoznawać krajowe gatunki drzew.
3 listopada rozegraliśmy w Skoczowie XVI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców, w ramach podpisanej umowy o współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami z Polski, Czech i Słowacji.
Październik to wyjątkowy miesiąc, ponieważ to właśnie w nim obchodzimy dwa święta dotyczące potencjalnych i faktycznych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych: 13 października – Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, a 26 października – Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac Jana Cybisa. Malarz urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie w 1897 roku, zmarł w Warszawie w 1972 roku.
Kamienica Czynszowa to wnętrza mieszczańskie z lat 1890 – 1945. Pomysł utworzenia w Opolu muzealnej „czynszówki” narodził się w chwili, kiedy miasto zaproponowało Muzeum Śląska Opolskiego przejęcie znajdującego się w sąsiedztwie budynku. Kamienica z zachowanymi sanitariatami, ujęciami wody na piętrach, klatką schodową i schodami opolskiego producenta sprawiła, że postanowiono ochronić ten relikt budownictwa miejskiego końca XIX w., aby kolejne pokolenia mogły na tym przykładzie zobaczyć, jak kiedyś mieszkał przeciętny obywatel Opola.
Axel, Lutz, Mondo, Salchow, Toeloop – tego typu ewolucje zdecydowanie następnym razem. Dzisiaj liczyło się przede wszystkim utrzymanie na lodzie, jak najmniejsza liczba upadków i dobra zabawa. Biorąc pod uwagę, że niektóre osoby z klasy były po raz pierwszy na lodowisku, poszło nam całkiem nieźle.