W tym roku uzbieraliśmy rekordową kwotę 20.988,53 !!!
A grał i śpiewał zespół HONKER.
10 stycznia w kinie ,,Odrodzenie” w Zdzieszowicach odbył się XXIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku uzbieraliśmy rekordową kwotę 20.988,53 !!!
W programie między innymi występy zespołu Ragtime z Publicznego Gimnazjum, dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 3, zespołu Kontrasty oraz PRF-3. Gwiazdą wieczoru był zespół HONKER.
W przerwach między występami odbywały się licytacje, z których dochód był przeznaczony na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Oprócz gadżetów WOŚP licytować można było dzieła wykonane przez artystów Pracowni Plastycznej działającej w M-GOKSiR.
Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.
Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W efekcie tej zbiórki wyposażone zostały dziecięce oddziały pulmonologiczne, reumatologiczne oraz kardiochirurgiczne i onkologiczne. Między innymi do szpitali trafiły dwa rezonanse magnetyczne (do warszawskiego Instytutu “Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie). W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.
Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. Pierwsza godzina diagnostyki i leczenia i leczenia jest niezmiernie ważna dla późniejszych losów dziecka. Wyposażenie tych oddziałów dla monitorowania funkcji życiowych nie jest najlepsze, stąd konieczne są starania, aby równoległe z poprawą warunków hospitalizacji poprawić bezpieczeństwo pacjentów. Sprzęt medyczny do monitorowania funkcji życiowych i diagnostyki sprawiłby, że bezpieczeństwo pacjentów znacznie by się poprawiło.