Transformice to jedna z wielu gier internetowych. Cieszy się wielką popularnością wśród internautów. Ta gra potrafi wciągać na długie godziny, które mijają bardzo szybko…

Gra jest wieloosobowa (ang. multiplayer), czyli można w nią grać ze znajomymi. Walutą w tej gierce są serki (można je zbierać i kupować) i truskawki (można je tylko kupować), za które można kupić futerka, akcesoria i tym podobne. Gdy zbierzemy odpowiednią ilość punktów awansujemy na kolejny poziom. Istnieje ranking, w którym nicki graczy pokazane są rosnąco. Każdy gracz zamiast używać imienia i nazwiska używa nicku (wybranego przez siebie pseudonimu). Więc każdy gracz jest anonimowy .

W grze głównymi postaciami są myszki, których wygląd zależnie od upodobań możemy zmieniać. Możemy zmienić min. futerko. Możemy również dodawać różne elementy takie jak fryzury, kolczyki, itp. Dzięki temu każdy gracz może mieć własny styl ubioru.

Gracze grają na mapach, które tworzą inni gracze lub twórcy gry. Aby zdobywać duże poziomy i serki trzeba wykazać się zręcznością. Często poziomy są trudne do przejścia. Twórcy gry stworzyli szamana, czyli  postać, która ma za zadanie pomagać swoim podopiecznym  dojść do sera, czyli przejść poziom. Ma on moc przywoływania różnych przedmiotów, np. piłek, balonów, desek i skrzyń. Wszystkie te rzeczy mają pomagać graczom przejść poziom.

Twórcy gry tworzą różne wydarzenia, np. na czas Wielkanocy  dodali jajka wielkanocne z których wypadały różne prezenty m.in. fajerwerki, moc zmieniania się w karton mleka lub w ślicznego króliczka. Twórcy starają się, aby gra była coraz bardziej popularna. Obecnie gra w nią ponad 20.000 tys. osób.