Mistrzowie Polski, Europy i świata w „Jedynce”

Mistrzowie Polski, Europy i świata w „Jedynce”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej, Ostrów Wielkopolski

W czwartek, 23 października, w naszej szkole gościli: Bartosz Grabowski i Marcin Kołata, speedrowerzyści, zawodnicy klubu „Wiraż”, działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Sportowcy osiągnęli już wiele sukcesów w zawodach krajowych, europejskich, światowych, zdobywając w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wszystkie mistrzowskie tytuły możliwe do zdobycia w tej dziedzinie sportu.
Celem spotkania była popularyzacja sportu speedrowerowego wśród szóstoklasistów uczestniczących w spotkaniu, poznanie drogi do sukcesu sportowego, którą pokonali zawodnicy oraz doskonalenie techniki wywiadu i umiejętności prowadzenia rozmowy na określony temat.
Zdobycie tytułu Drużynowych Mistrzów Polski w Speedrowerze w tym miesiącu oraz tytułu Indywidualnego Mistrza Świata przez Bartosza Grabowskiego w Australii w ubiegłym roku rozpoczęły bardzo ciekawą rozmowę, uatrakcyjnioną prezentacją multimedialną przygotowaną przez Marcina Kołatę, ukazującą najciekawsze momenty w sportowej karierze młodych ludzi.
Szóstoklasiści dowiedzieli się, jakie były początki speedrowerowych zainteresowań Marcina uprawiającego ten sport od dwunastu lat i Bartosza, zajmującego się speedrowerem od siedmiu lat. Poznali przebieg kariery sportowej gości, ich sukcesy i niepowodzenia. Kolejny raz przekonali się, że wytrwałość, konsekwencja, pracowitość i upór oraz odporność na porażki są gwarancją każdego sukcesu, nie tylko sportowego.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły Grzegorz Graczyk, wicedyrektor Dorota Misterska, nauczyciele: Anna Kasprzak-Idziorek i Sebastian Biegański, opiekun szkolnej telewizji, która rejestrowała przebieg spotkania.

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej, Ostrów Wielkopolski

26 września obchodziliśmy zbliżającą się rocznicę państwa podziemnego. Z tej okazji w naszej szkole została przeprowadzona lekcja historii przybliżająca tę tematykę. Uczniowie klasy 6 udali się do Gimnazjum im. Jana Pawła II, w którym mieli okazję zapoznać się z wystawą pt. Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce. Uczestniczyliśmy również w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem poświęconym żołnierzom Armii Krajowej synom ziemi Ostrowskiej poległym i pomordowanym w latach 1939-1945.

UCZNIOWSKA SZKOLNA TELEWIZJA TVSP1

UCZNIOWSKA SZKOLNA TELEWIZJA TVSP1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej, Ostrów Wielkopolski

W styczniu 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej rozpoczęła działalność Uczniowska Szkolna Telewizja TVSP1. Ekipa telewizyjna składająca się z uczniów klas szóstych zajmuje się nagrywaniem reportaży z imprez szkolnych, przeprowadzaniem wywiadów z nauczycielami i uczniami naszej szkoły, czyli dokumentowaniem istotnych szkolnych wydarzeń. Zebrany materiał przygotowywany jest w formie wiadomości.