24098956_565856310420839_1974046397_n.jpg

Brytyjczyk, James Jebbia w 1994 roku w kwietniu, utworzył markę w Nowym Jorku, którą dziś zna każdy fan streetwearu – Supreme. Przed jej utworzeniem, pracował on w innej firmie o nazwie Stussy. Dzięki pracy w tej firmie zebrał bardzo duże doświadczenie, które później mógł wykorzystać tworząc własny brand. Supreme głównie, sprzedawała akcesoria deskorolkowe, ale szybko odkryto, że to jednak odzież cieszy się większym zainteresowaniem.

Konkurencja produkowała słabej jakości ubrania robiąc miejsce nowym innym markom gdy w tych czasach kultura skate rozkwitała. James nigdy nie jeździł na desce, ale był nią bardzo zafascynowany, dzięki czemu potrafił zbudować więź z klientami, przez co jego firma zyskiwała coraz więcej fanów.

Marka z czasem zaczęła współpracować z artystami, fotografami i projektantami np jak: Toshio Maeda, David Sims, Blade, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Robert Crumb, Takashi Murakami, Robert Crumb, Daniel Johnston, Peter Saville, Marilyn Minter James Brown czy Miles Davis, lecz dopiero w 2007 roku, czyli po 13 latach działalności, podjął współpracę z gigantami takimi jak  – The North Face, Air Jordan, Nike, Levi’s czy Timberland.

Rozpoznawczy jest sam mechanizm sprzedaży. Ilość wypuszczonych produktów najczęściej jest niższa od liczby chętnych na zakup, dzięki czemu są one pożądane, a przy okazji napędzają rozgłos wokół marki. Produkty Supreme są na tyle popularne, że po szybkim zniknięciu towaru z półek często trafiają one na rynek wtórny, gdzie osiągają kilku krotność ceny.

Nazwa firmy nie ma znaczenia, po prostu Jebbia stwierdził, że Supreme dobrze brzmi, a co ciekawe nie jest ona zastrzeżona, bo uznano, że to zwykłe słowo użytku codziennego. Logo jest to prostokąt z wypisaną nazwą firmy (czcionką Futura Heavy Oblique) powstało na bazie plakatu Barbary Kruger. Ale to nie jedyny logotyp, wykorzystywany przez ten brand. Jest też wersja nawiązująca do legendarnego skatera Marka Gonzaleza, który pisząc kartki do sklepu nie potrafił napisać poprawnie nazwy, przekręcając nazwę na Supream. Powstało również wiele innych wzorów na koszulkach Supreme, ostatnio bardzo znanym i sławnym wzorem jest Surpeme z kolaboracją Louis Vuitton. Ta kolaboracja pokazuje popularność marki