Dnia 9 czerwca roku 2014, w Domu Chemika odbył się Wielki Finał Trzeciej Edycji Międzyszkolnego Konkursu “POKAŻ SIĘ!”. Ekipa Oksymoronu była tam od samego początku, już od 8 rano towarzyszyła przygotowaniom zespołów i solistów, oraz uwijającej się dzielnie drużynie Czartoryskiego Samorządu Uczniowskiego pod kierownictwem sorki Katarzyny Kwiatek-Farion oraz czujnym okiem Macieja Synowca z klasy 1i. Udało nam się zamienić z nim kilka słów na temat całego wydarzenia oraz organizacji.
Maciej Synowiec: – Stresuję się. (śmiech)
Michał Grzegorczyk: – Nie szkodzi, to naturalne. Jak oceniasz tempo przygotowań, Maćku?
M.S: – Gdy pojawił się pomysł realizacji trzeciej edycji (a było to w październiku bieżącego roku szkolnego), myśleliśmy, że mamy dużo czasu oraz wszystko uda się spokojnie ogarnąć. Z czasem jednak przekonaliśmy się o ogromie ilości spraw do zapamiętania i do załatwienia, rzeczy potrzebujących naszej czujnej uwagi. Stąd też tempo przygotowań w ostatnim miesiącu, które było zawrotne, jednakże bez problemu daliśmy radę.
M.G: -Tak, miałem okazję oglądać z dogodnego punktu sprawną pracę Samorządu. Ale w centrum uwagi wszystkich znajdowały się występy. Jak je oceniasz? Szczerze. (śmiech)
M.S: -Występy jak co roku były zaskakujące. Pomimo iż jesteśmy organizatorami, reprezentacje poszczególnych szkół widzimy po raz pierwszy dopiero na scenie – w dniu finału. Za każdym razem, z niecierpliwością czekamy na ten moment, jesteśmy ciekawi, jak wypadną uczniowie naszej szkoły na tle innych. Nawet dla nas jest to wydarzenie nie do końca przewidywalne, jednak wierzymy, iż spośród uczniów innych szkół do reprezentacji zostaną wybrani najlepsi z najlepszych – jak było i w tym roku. Poziom występów był naprawdę wysoki, a repertuar niezwykle zróżnicowany.
M.G: – Sądzę, że to mi wystarczy. A jak oceniasz frekwencję innych szkół i przebieg głosowania?
M.S: – Cieszę się, że z każdej szkoły pojawiło się co najmniej trzyosobowe jury. Niestety, w trakcie koncertu dowiedzieliśmy się, iż reprezentanci jednej ze szkół nie będą mogli wystąpić. Wbrew oczekiwaniom, głosowanie przysporzyło pewnych trudności jurorom – prawdopodobnie nie wszyscy zrozumieli jego zasady. Na szczęście, w trakcie przerwy, udało nam się wszystkich zgromadzić za kulisami i raz jeszcze wytłumaczyć, jak poprawnie oddać głos. Po ponownym głosowaniu udało nam się wyłonić zwycięzców.
M.G: – Niewątpliwie zasłużenie zdobyli pierwsze miejsca. Cóż, dziękuję za wywiad. Czas byśmy obaj wrócili do swoich obowiązków.
M.S: – Dzięki!
Występy podzielone były na dwie kategorie wiekowe. Szkoły podstawowe w pierwszej, w drugiej zaś licea i gimnazja. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Patryk Kozak ze Szkoły Podstawowej nr 2, który zaprezentował oszałamiające umiejętności tańca z hula-hop. W drugiej kategorii niepokonany okazał się Konrad Zadroga z Zespołu Szkół Technicznych który w takt muzyki prezentował skomplikowane tricki z piłką futbolówką. Czy za rok ujrzymy kolejną edycję? Możecie być pewni, że jeśli się ona odbędzie, naszej ekipy tam nie zabraknie!
Michał Grzegorczyk