3 kolejka sezonu 2014/2015 Ligi Mistrzów zapisze się na kartach historii tej prestiżowej Ligi , strzelono ponad 56 goli oraz pobito i dogoniono wiele rekordów.

Ta edycja przejdzie do historii, ponieważ:

1. W 3 kolejce Champions League strzelona aż 56 goli – to rekord bramek zdobytych  w jednej kolejce w historii tych rozgrywek.

2.Zanotowano kilka spektakularnych wyników w tej kolejce, a dokładnie pięć.

AS Roma – Bayer Monachium – 1:7 , Robert Lewandowski strzelił piękna bramkę z główki na 0:3; Łukasz Skorupski (AS Roma), jak mówią media, ”na szczęście siedział na ławce rezerwowych”.
Chelsea Londyn – NK Maribor – 6:0 , wydarzeniem tego meczu nie był wynik a pierwszy gol po powrocie do klubu legendy Chelsea Didiera Drogby strzelony w 23 minucie.
Galatasaray Stambuł – Borrusia Dortmund – 0:4 , Borrusia zawodzi w rodzimej Bundeslidze i jest już blisko strefy spadkowej, ale w Lidze Mistrzów zachwyca i prowadzi w grupie D z kompletem punktów jeszcze bez straty bramki!.
BATE Borysów – Szachtar Donieck – 0:7 , Szachtar, który  z powodu sytuacji politycznej na wschodzie Ukrainy musi rozgrywać swoje mecze we Lwowie, rozgromił białoruskie BATE  0:7 strzelając aż 6 branek w pierwszej połowie, co jest rekordem Ligi Mistrzów w historii. Pięć z siedmiu bramek strzelił Luiz Adriano – Brazylijczyk tym samym wyrównał rekord Lionela Messiego z meczu 1/8 finału z Bayerem Leverkusen z sezonu 2011/2012.
Atletico Madryt – Malmoe – 5:0 – Atletico powoli zaczyna odbijać się od dna i przypominać klub z poprzedniego sezonu.

3. Cristiano Ronaldo i Lionel Messi strzelili tamtego wieczoru po jednym golu, czym przybliżyli się do pobicia rekordu Raula w ilości zdobytych goli (Raul w tych rozgrywkach zdobył 70 bramek) – Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów trafił do siatki 69 razy a Leo Messi 68.