“Sala samobójców”

Film polski pt. „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy jest jednym z moich ulubionych filmów. Premiera tego filmu odbyła się 4 marca 2011 roku. Jest to film gatunku thriller, romans, animacja. W rolę głównego bohatera wciela się Jakub Gierszał.

Dominik Santorski, jest wrażliwym i nieco zagubionym nastolatkiem, synem zamożnych rodziców. Koledzy szkolni posądzają go o skłonności homoseksualne, wyśmiewają go na portalach społecznościowych i odsuwają się od niego. Dominik, upokorzony, odmawia chodzenia do szkoły i przygotowywania się do matury. Na to nakładają się problemy z rodzicami, wiecznie nieobecnymi w domu. Wpadłszy w głęboką depresję, Dominik zamyka się w czterech ścianach swojego pokoju i przestaje w ogóle wychodzić z domu. Jednocześnie poprzez internet poznaje Sylwię, fascynującą się śmiercią i samookaleczeniem, i nawiązuje z nią więź. Dominik z biegiem czasu traci kontakt ze światem rzeczywistym, coraz bardziej przynależąc do świata wirtualnego, co kończy się tragicznie. Tematem poruszonym w filmie jest brak zainteresowania rodziców swoim dzieckiem. Przedstawia również życie ówczesnych nastolatków oraz niebezpieczeństwo zawierania znajomości w internecie.

Uważam, że film jest bardzo ciekawy i warto go obejrzeć, chociaż raz.  Ja go oglądałam wiele razy i jest jednym z moich ulubionych. Polecam każdemu.