20151024_125930.jpg

Jesień to nie tylko deszcz i szaruga, to kolorowa pora roku!

23 września rozpoczęliśmy kalendarzową jesień, a pożegnaliśmy ciepłe i słoneczne lato. Większość z nas uważa, że jesień to tylko zimna i deszczowa pogoda. To nieprawda! Jesień to kolorowa i wesoła pora roku. Dookoła nas spadają kolorowe liście, w lasach pachną grzyby… Jesień wcale nie jest nudna!

Chodząc jesienią na spacery do lasu, zauważamy piękne, fioletowe wrzosy! Ozdabiają niemalże cały las! Można spotkać dużo grzybiarzy szukających ukrytych maślaków, podgrzybków lub kurek. Wpatrzeni w leśne runo, są skupieni, zrelaksowani i wyglądają na szczęśliwych. Nie ma co się dziwić! Chyba większość z nas zbierała kiedyś grzyby i to lubi.

Gdy chcemy wybrać się na spacer do parku np. ze swoim pupilem, na pewno naszej uwadze nie umknie mnóstwo liści spadających z drzew. Możemy z nimi spędzić wiele kreatywnych chwil. Zebrane najpiękniejsze liście fajnie jest ułożyć w malowniczy bukiet. Dla ambitnych – zróbcie książkę, w której będziecie przyklejać liście i podpisywać z jakiego drzewa pochodzą.

Obserwacja wiewiórek, zbierających w pośpiechu żołędzie do swojej dziupli to także świetna zabawa. One są takie zwinne, ciche, sympatyczne. Zwierzęta przygotowują się do snu zimowego. My na szczęście nie musimy spać przez wiele miesięcy. Jesień jest bardzo ciekawą porą roku i warto z niej korzystać!