21.10.2015 roku moja przyjaciółka obchodziła swoje szesnaste urodziny. W ramach tego ważnego wydarzenia postanowiłam zabrać ją na wieczorny wypad do kina. Seans rozpocząć się miał punkt dziewiętnasta, ale my o godzinie siedemnastej byłyśmy już na przystanku. Po półgodzinnej drodze dotarłyśmy do CH Arkady. Na początku udałyśmy się na cotygodniowy obchód sklepów. Przed samym filmem poszłyśmy zjeść coś pysznego! Wybrałyśmy mało popularną knajpę w samym sercu Arkad. Tytuł filmu był dla mojej przyjaciółki tajemnicą. Po wejściu na salę, zajęłyśmy, wcześniej zarezerwowane, miejsca.

Film jaki wybrałam nosi tytuł ”Praktykant”. Został on wyreżyserowany przez Nancy Meyers. Występują w nim prawdziwe, hollywoodzkie gwiazdy, m.in. Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo. Film opowiada o 70-letnim wdowcu, który odkrył, że emerytura nie jest stworzona dla niego. Wykorzystuje on nadarzającą się okazję i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji internetowej poświęconej modzie.

Po wyjściu z kina, moja przyjaciółka była zachwycona. Film wzruszył, rozśmieszył i dał do myślenia. Mogę śmiało powiedzieć, że polecam go wszystkim osobom, niezależnie od wieku. Od tego dnia mam nowe postanowienie! Częściej będę wybierać się do kina, nawet bez okazji!