Już teraz wybór odpowiedniej szkoły lub uczelni czy kierunku kształcenia, a także rozwijanie zainteresowań pozaszkolnych mogą zdecydować o Waszej sytuacji na rynku pracy w przyszłości – takim wprowadzeniem pani Bożena Wójcik-Wasilewska rozpoczęła spotkanie w Bibliotece Szkolnej ZSO im.W.Kętrzyńskiego. Już po raz trzeci, w ramach projektu „Link do przyszłości-Młodzi-Internet-Kariera” gościł u nas młody, inspirujący profesjonalista.
Tym razem z uczniami kl.IIIB Liceum spotkał się pan Paweł Harajda – administrator sieci komputerowych, programista, współzałożyciel firmy zajmującej się promocją w Internecie.
Tak o spotkaniu pisze jedna z uczestniczek…
„I nastał moment, kiedy dni do matury jest już tak łatwo policzyć. Pojawiają się pytania „ co dalej?”. Na pomoc przyszła pani Bożenka ze szkolnej biblioteki zapraszając pana Pawła Harajdę w ramach projektu „Link do przyszłości-Młodzi-Internet-Kariera”.
Spotkanie to miało na celu pokazanie kogo nasi przyszli pracodawcy szukają na rynku pracy i czego od nas młodych, przyszłych studentów będą wymagać. Biegła znajomość komputera oraz wszelkie nowinki technologiczne są najwyżej oceniane przy znalezieniu pracy. Nasza systematyczność oraz zaangażowanie choćby w prowadzenie bloga również może zaprocentować dostaniem ciekawej, wymarzonej pracy.
Już podczas warsztatowej „rozgrzewki”, po wypisaniu, co lubimy robić , co najlepiej potrafimy oraz jakim (kim) opłaca się być , okazało się, że to ćwiczenie które wykonaliśmy jest niezbędne w planowaniu przyszłości zawodowej. Zastanowienie się nad swoimi pasjami i nad tym, w czym jest się dobrym to klucz do szukania wymarzonego zawodu – pokazało ono też, jak zróżnicowani jesteśmy i w sumie jak mało o sobie nawzajem wiemy.
Ten warsztat może wpłynąć na nasze przyszłe wybory. Na pewno poszerzył naszą wiedzę o rynku pracy. Poznaliśmy bezpłatne narzędzia online np.www.praca-enter.pl, które pomogą zorientować się w zawodach odpowiednich dla nas. Myślę, że zdobyte informacje pomogą nam bardziej świadomie zaplanować swoją przyszłość.
O swojej drodze do sukcesu opowiadał też profesjonalista Paweł Harajda, który przedstawił nam jak wyglądała jego „przygoda” z informatyką i jak ciężko było mu dotrzeć do momentu w którym jest, ale dzięki osobom, które tak jak on podążyły za pasją nie upadł, lecz wstał dwa razy silniejszy, teraz jest współwłaścicielem firmy informatycznej oraz działa w stowarzyszeniu OLCAMP…”
Weronika Budrewicz
Projekt jest przedsięwzięciem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowany dzięki środkom Microsoft oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Komentarze ( )