Chiny jak zwykle zaskakują swoimi rozwiązaniami technologicznymi, tym razem są to gigantycznych rozmiarów schody ruchome, które prowadząc do atrakcji turystycznej same stały się atrakcją.

Przez 688 metrów ciągną się najdłuższe ruchome schody świata, które wiodą do platformy widokowej w Wielkim Kanionie Enshi w chińskiej prowincji Hubei. Trwająca 18 minut podróż pozwala nacieszyć oczy niezwykłym pejzażem składającym się z gór, dolin i rzek przepływających przez malowniczy region Qixingzhai.

 

Dla bezpieczeństwa i komfortu pasażerów konstrukcja została podzielona na krótsze odcinki. Całość została okryta obudową z betonu, drewna i szkła, dzięki czemu przypomina tunel. Nie zasłania on jednak wspaniałych widoków. Aby wtopiła się w krajobraz obsadzono ją winoroślą.

Koszt budowy to 36 milionów juanów (stanowi to równowartość 21 milionów złotych). Przejażdżka tą wspaniałą atrakcją jest znacznie tańsza i wynosi 20 juanów, czyli 12 złotych. W ciągu godziny może z niej skorzystać do 7300 osób. Zakłada się, że w ciągu roku z tych rekordowych schodów skorzysta aż 600 tysięcy osób.