km.jpg

6 września 2016 roku odbył się koncert muzyczny pt:”Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny “w hali MOSIR w Rumi, nad którym patronat objął Burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

W spektaklu wzięli udział młodzi artyści opery i filharmonii. Wykonali wielkie kompozycje  muzyki filmowej i klasycznej, m.in. Federicka Loewe’a,Wolfganga Amadeusza Mozarta, Frederyka Chopina czy choćby utwór “Dla Elizy” z musicalu My Fair Lady.

Sopranu użyczyła Maria Mallnowska, barytonu Jacek Batarowski, na fortepianie grała Anna Rocławska – Musiałczyk. W skład kwartetu smyczkowego wchodzili: Hubert Ostrowski i Dominika Helmowska (skrzypce), Karol Sienkiewicz (altówka), Maria Sienkiewicz (wiolonczela). Do nich dołaączył duet taneczny – Kamila Malk i Kamil Waszkiewicz. Ogromne wrażenie wywarł na mnie głos solistki Mari Malinowskiej i tancerz, którzy cudownie oddawali publiczności swoją energię.

Być może nie jest to rodzaj muzyki, za jakim przepadają uczniowie i rzadko słuchamy jej sami,ale miło było oderwać się dzięki niemu od szarej rzeczywistości,do jakiej powróciliśmy po wakacjach.