Maksio.jpg

May the 4th be with you- takie hasło przyświecało fanatykom Gwiezdnych Wojen, 4 maja na całym globie. W większych miastach Polski, zorganizowane zostały imprezy, dedykowane widzom sagi. Chciałbym przedstawić, jak wyglądały polskie obchody Dnia Gwiezdnych Wojen.

Czym jest owa saga?

Gwiezdne Wojny to jedna z największych trylogii filmów fabularnych. Jej twórcą jest amerykański pisarz i reżyser George Lucas. Saga podzielona jest na starą trylogię (cz. IV-VI), tzw. prequele (cz. I-III), oraz sequele (cz. VI-IX). Star Wars opowiada o niezwykłych historiach rycerzy Jedi, oraz Sithów. Cała historia GW opiera się na walce dobra ze złem. Od lat jestem fanem Gwiezdnych Wojen. Mam bardzo dużą wiedzę na ich  temat. Dla mnie to seria idealna  – porywająca akcja, świetni aktorzy, genialna muzyka – tyle wystarczyło, aby stworzyć filmy, które zrobiły rewolucję na skalę światową.

Najnowsze Star Warsy

Najnowszymi produkcjami Lucasfilm (wytwórni Star Wars),  jest film Han Solo oraz IX część nowej trylogii segeuli. Han Solo będzie opowiadał historię najsławniejszego przemytnika w całej galaktyce. Jego przygody poznamy już 25 maja, kiedy to odbędzie się jego premiera. Drugi film, epizod IX, będzie ostatnią produkcją 3 trylogii GW.

Na oba fani Gwiezdnych Wojen czekają z niecierpliwością.

4 maja- skąd ta data?

Data 4 Maja nie bez powodu została nazwana dniem Gwiezdnych Wojnach. To właśnie w maju miały miejsce premiery epizodów starej trylogii, w odróżnieniu od nowych produkcji. Ponadto 14 maja swoje urodziny obchodzi George Lucas, „ojciec” sagi.

Światowe obchody

W wielu miejscach na świecie szykują się dzisiaj specjalne imprezy i parady. W wielu miejscach naszego kraju, będziemy mogli spotkać przebierańców, ucharakteryzowanych na postaci z gwiezdno- wojennej sagi.