1

Masz lekkie pióro? Chcesz zabrać całą swoją klasę na wyjątkową wyprawę? Napisz opowiadanie, w którym jedną z głównych ról zagra Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Czekamy na teksty inspirowane historią lub współczesnością wielickiej kopalni, której korytarze muszą stanowić tło dla całości, albo części opisywanych przez Was wydarzeń.

Mogą to być opowiadania w stylu fantasy, science-fiction, przygodowe, kryminały, albo reportaże – cokolwiek Wam wyobraźnia podpowie. Jest jednak pewien warunek: stwórzcie fabułę bez wątków zawierających przemoc, historię, która oprócz walorów literackich, będzie również źródłem wiedzy o jednym z najcenniejszych polskich zabytków.

Jeśli ktoś z Was ma zacięcie artystyczne, może do swojego opowiadania dodać ilustracje – wykonane przez Was rysunki, szkice, zdjęcia, itd.

Najlepsze opowiadania nagrodzimy. Zwycięzca otrzyma bilety na zwiedzanie Trasy Górniczej dla siebie oraz całej swojej klasy do wykorzystania w roku szkolnym 2014/2015. Autorów dwóch kolejnych historii uhonorujemy solnymi upominkami.

Na napisanie pracy o objętości co najmniej 5 stron w edytorze tekstu 12-punktową czcionką Times New Roman macie czas do końca września.

Wszystkie prace, które spełnią wymagania konkursowe i zostaną przesłane przed zakończeniem konkursu, zostaną opublikowane na portalu YoungFace.TV.

Opowiadanie, które zdobędzie największą popularność w Internecie (wyrażoną ilością facebook’owych like’ów pod tekstem), otrzyma nagrodę publiczności – bilet na Trasę Górniczą dla jego autora oraz towarzyszącej mu osoby, oraz zestaw solnych upominków.

Zastrzegamy, że w konkursie nie wezmą udziału treści wulgarne, naruszające dobre obyczaje czy godzące w dobry wizerunek Kopalni Soli „Wieliczka”.

O Trasie Górniczej oraz zasadach zwiedzania czytaj tutaj:
www.kopalnia.pl/zwiedzanie/trasa-gornicza.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:
youngface.tv/regulamin-wieliczka