1.JPG

Dnia 18.09.2014 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni odbył sie koncert, w którym  wzięło udział ponad 100 muzyków z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy wykonali utwory kompozytora Bartosza Chajdeckiego, polskiego autora muzyki filmowej i teatralnej.

Gośćmi specjalnymi koncertu byli aktorzy z telewizyjnego serialu pt.: ,,Czas honoru”- Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, którzy deklamowali wiersze o tematyce patriotycznej. Koncert stał się dla nas doskonałym doświadczeniem, umożliwił  obcowanie ze sztuką, tym bardziej, że niektórzy z nas zetknęli sie z takim rodzajem muzyki poważnej  po raz pierwszy.

Przepiękne  i wzruszające utwory  z serialu pt.: ,,Czas honoru”  grane przez utalentowanych artystów wywoływały wzruszenie. Muzyka niosła się po sklepieniach kościoła, wzbudzając ogromne emocje i chwytając za serce wszystkich słuchających. Śmiało można powiedzieć, że była to rozrywka na najwyższym  poziomie.

Natalia Wisiecka