IMG_2855.jpg

Od 31.10.2016 r. do 27.11.2016 r. odbywał się pierwszy etap (online) ogólnopolskiego konkursu „O!Błędne Dyktando”. Udział w nim mogły wziąć tylko osoby do dziewiętnastego roku życia, wchodząc na stronę www.oblednedyktando.pl.

Były dwie grupy wiekowe – do dwunastu lat i od trzynastu do dziewiętnastu lat. Etap pierwszy polegał na uzupełnieniu trzech akapitów dyktanda z utrudnieniami oraz piętnastu pytań testowych (a, b, c) dotyczących zasad ortografii, interpunkcji i stylistyki. Przy rozwiązywaniu dyktanda oraz wybieraniu odpowiedzi na pytania był mierzony czas. Dla leni zostało wprowadzone zabezpieczenie – każdy, kto chciał przełączyć kartę z dyktandem na inną, miał doliczone do czasu kilka dodatkowych minut, a także odejmowane punkty. Każdy uczestnik etapu online miał trzy podejścia. Spośród piętnastu tysięcy osób tylko niecałe trzysta miało szczęście zostać finalistami.  Jedną z tych trzystu osób była uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy VI a Kinga Brzezińska. Wiadomość o przejściu do następnego etapu została wysyłana mailem. W wiadomości elektronicznej były zawarte takie informacje, jak np. regulamin finału, sposób oceniania Jury, zgoda rodziców, plan wydarzeń Dyktanda na żywo, mapka dojazdu do hotelu.

Finał konkursu odbył się na żywo siódmego stycznia w Warszawie Centralnej w hotelu Radisson Blu. Każdy uczestnik (finalista) mógł zabrać ze sobą maksymalnie dwie osoby towarzyszące. Niestety, dojazd oraz nocleg nie był finansowany przez organizatorów, ale w zamian pomiędzy wydarzeniami był catering, konkursy z możliwością wygrania miłych nagród, sklep z gadżetami sponsorów konkursu (Pilot, Pukka Pad) i atrakcje w postaci zabaw dla młodszych uczestników. Od 09.00 do 10.30 odbyła się rejestracja i rozdanie plakietek (osoba towarzysząca, młodsza kategoria, starsza kategoria), od 11.00 do 13.00 odbywało się wielkie Dyktando, od 13.00 do 15.00 był czas na catering, zabawy i konkursy w oczekiwaniu na wyniki Jury. O 15.00 wyniki zostały podane. Zostały wręczone nagrody za pierwszy etap oraz finał i złożone gratulacje od Jury. Kinga zajęła piąte miejsce w finale! Na koniec organizatorzy jeszcze raz pogratulowali wszystkim, a następnie zachęcili wszystkich do ponownego wzięcia udziału w O!Błędnym Dyktandzie w przyszłym roku.

 

Oto nagrody główne w pierwszym etapie:

I miejsce – Playstation 4

II miejsce – Sony Xperia Z3

III miejsce – Sony Smartbland 3 SWR 50

IV-V miejsce – aparat Fuji Instax Mini 25

VI-X miejsce – słuchawki Sony

 

Nagrody finałowe:

I miejsce – Lenovo Ideapad 100

II miejsce – Lenovo TAB 2 A10-70L LTE

III miejsce – Smasung Galaxy TAB E 9.6 Wi-fi SM-T560

IV-V miejsce – czytnik PocketBook Basic 2

VI-X miejsce – głośnik HP S6000