YOUTUBE.jpg

Lubię oglądać różne filmy na YouTube. Wczoraj, podczas oglądania jednego z filmików na portalu YouTube, zacząłem się zastanawiać jak zarabiają YouTuberzy.

Teraz wiem, że nie trzeba rejestrować działalności, zatrudniać pracowników i wynajmować biura. Wystarczy kamera, internet i przede wszystkim pomysł na to, jak zachęcić ludzi do oglądania.

YouTube odwiedza średnio miliard użytkowników miesięcznie, czyli co siódmy mieszkaniec naszej planety. Co minutę do serwisu trafia 100 godzin filmów. To już nie tylko platforma ze spontanicznie wrzucanymi śmiesznymi filmikami. Dla wielu to także miejsce pracy. Pracy nie byle jakiej, bo przyciągającej uwagę milionów użytkowników i zapewniającej dobry zarobek.

Jeśli marzycie o wysokich zarobkach na YouTube, musicie stale poszerzać grono odbiorców Waszych filmików. Liczą się subskrypcje, czyli liczba użytkowników, którzy zdecydowali się regularnie śledzić twoje nagrania. Najlepszy polski YouTuber jest znany pod nazwą Niekryty Krytyk. Ma on aż 780 tys. subskrybcji!

Najczęstszym tematem do nagrywania filmów na YouTube jest Minecraft. Z wielu źródeł wiadomo, że stawka w Polsce za 100000 wyświetleń wynosi podobno, średnio 160 zł.

Więc jeśli chcecie zostać YouTuberami to musicie się sporo napracować.(;