pasja1000.jpg
fot.pixabay.com/pasja1000

Pewnie każdy z Was jeździł kiedyś na hulajnodze, może którzy twierdzą, ze jest to nudne, ale ja widzę w tym coś wspaniałego! Tym bardziej, że ja jeżdżę na niej zupełnie inaczej niż wszyscy! Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega jazda wyczynowa na hulajnodze i BMXie to zapraszam do artykułu!

Mam na imię Maciek i moją ogromną pasją jest jazda na hulajnodze wyczynowej i rowerze typu BMX, który pewnie każdy z Was kojarzy – jest niski, mały, ale bardzo zwrotny, dzięki czemu można na nim robić wiele trudnych trików. Rowery te były bardzo popularne w latach 70. w USA, ale teraz przeżywają kolejną młodość.

Bardzo lubię robić nowe triki w miejscach, które są mi nieznane. Razem z moimi kolegami bardzo często spotykamy się na mieście i uczymy się coraz to nowych sztuczek, których szukamy w internecie i na forach dla osób, które interesują się tym sportem tak bardzo jak my. Często zdarza się też tak, ze sami coś wymyślamy i udoskonalamy. Skaczemy ze schodów i szalejemy na swoich hulajnogach i BMXach.

Niestety zdarzają się też kontuzje, zbite kolano i siniaki to u nas codzienność, dlatego ważne są ochraniacze. Ostatnio sam się o tym bardzo boleśnie przekonałem, kiedy po trudnym triku upadłem i złamałem sobie rękę w kilku miejscach. Wiem, to okropne, ale to kocham, dlatego po miesiącach rekonwalescencji z przyjemnością wrócę do mojej pasji.

Maciej Jaroszek

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/wspina%C4%87-si%C4%99-ch%C5%82opiec-wysoko%C5%9B%C4%87-2869560/ [dostęp z dnia: 4.12.2018]