HIP HOP KEMP

Na festiwal do czeskiej miejscowości Hradec Králové co roku przybywa mnóstwo ludzi, przyciąganych najwyższej klasy muzyką rapową, która zazwyczaj nie pojawia się na pozostałych festiwalach.  Od samego początku na głównej scenie festiwalowej występują uznani i szanowani przez wymagających słuchaczy przedstawiciele hip hopu z całego świata, zaś nocne imprezy w dawnych hangarach samolotowych rozkręca czołówka europejskiego dj-ingu.

Podczas międzynarodowego święta kultury czterech elementów każdy znajdzie coś dla siebie. Line-up obfituje w świeże, przyszłościowe brzmienia hip hopu, ale kieruje się także respektem dla tradycji i korzeni, pozostawiając miejsce dla legend czarnych rytmów.

Festiwal cieszy się niesamowitą popularnością wśród polskich fanów. Od 2004 roku organizowana jest jego kompleksowa promocja w polskich mediach, za którą odpowiada agencja Joytown. Z roku na rok do Hradec przyjeżdża coraz więcej fanów hip-hopu z Polski (także wielką flotą tzw. Kempobusów), czyniąc Hip Hop Kemp najpopularniejszym zagranicznym wydarzeniem muzycznym wśród Polaków.

W tym roku 20-22 sierpnia odbędzie się już 14. edycja festiwalu. Od marca, w “tradycyjne kempowe piątki” na oficjalnej stronie dodawano kolejnych artystów, którzy w 2015r. wystąpią na czeskiej scenie. Artyści obecni w tym roku to:
Yelawolf /USA/
PRhyme /USA/
Hopsin /USA/
Gang Starr Foundation /USA/
Dope D.O.D. /NL/
Mobb Deep /USA/
Ghostface Killah & Raekwon /USA/
Joey Badass /USA/
Evidence /USA/
Rakaa & DJ Babu /USA/
The Four Owls /UK/
Ratking /USA/
HDBeenDope /USA/
Reverie /USA/
Pumpkin /FR/
Akua Naru/USA/