dimitrisvetsikas1969.jpg
fot.pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Zachody słońca są przepiękne. Moim zdaniem jedne z najpiękniejszych zachodów można ujrzeć na greckich wyspach. Wrażenie potęguje ukształtowanie terenu urozmaicone licznymi wzniesieniami, górami, zatokami i pięknymi plażami. W tym artykule opisze zachody słońca w Grecji a ściślej na Santorini, Korfu i Krecie. Myślę, że poczujecie się tak samo jak ja, kiedy ujrzałam to piękne zjawisko przyrodnicze. Zapraszam!

Wschody słońca o poranku to piękny widok. Lepsze są natomiast zachody słońca nad morzem. Na wakacjach, na kilku greckich wyspach, miałam dużo interesujących wycieczek. Wracaliśmy z nich bardzo późno, więc to cudowne zjawisko mogłam oglądać z samochodu. Czasami rodzice zatrzymywali się na klifie, a stamtąd zachody słońca były najpiękniejsze na świecie. Zachody można było oglądać także z plaży. Czasami po kolacji robiliśmy długie spacery wzdłuż morza, oglądając ten cud natury. Wyjątkowe wrażenie  towarzyszyło mi podczas oglądania zachodzącego słońca na wyspie Santorini. Tam można było obserwować ten magiczny moment  kończącego się dnia, siedząc na  dachach licznych białych  budynków gdzie widok był jeszcze bardziej imponujący. Rozciągał się wtedy tak że ludzie mogli go oglądać z drugiego końca wyspy. Podczas pobytów w Grecji chodziliśmy na kolacje do restauracji, które leżały blisko plaży. Ja szybko zjadałam kolacje i biegłam, żeby zobaczyć zachód słońca. Szybko udawałam się na plaże i oglądałam to piękne zjawisko. Zdejmowałam wtedy sandały i wchodziłam do wody. Wtedy czułam się jakbym pływała! Nie martwiłam się wtedy o nic, podziwiałam tylko ten piękny widok, którego według mnie nie można doświadczyć w innych zakątkach świata.

Paulina Łazuga

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/grecja-thessaloniki-zach%C3%B3d-s%C5%82o%C5%84ca-4179140/[dostęp z dnia: 15.05.2019]