Bartosz.jpg

Wspaniały sukces w Mistrzostwach Europy Kadetów w sumo w dniach 20-22.10.2017 r. w Warszawie odniósł BARTOSZ BONIECKI, uczeń klasy I f III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 85 kg. Serdecznie gratulujemy!

W Warszawie w dniach 20-22.10.2017 r. odbyły się MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW i KADETÓW w sumo, na których wystartowało 4 zawodników UAKS „Podlasie” Białystok. W Reprezentacji Polski w MEK U-16 walczyli: MONIKA BOROWSKA – waga 50 kg (uczennica XIV LO w Białymstoku) i BARTOSZ BONIECKI – waga 85 kg (uczeń III LO w Białymstoku). Oboje zdobyli brązowe medale.
BARTOSZ BONIECKI w pierwszym pojedynku uległ zawodnikowi Timurowi Razumkowi z Rosji, następnie po wygraniu walki repasażowej z zawodnikiem Zoltanem Pinterem z Węgier, w walce o brązowy medal Bartosz pokonał zawodnika z kraju Michała Krzysiaka z Dębicy.
Zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok godnie reprezentowali Polskę, Miasto Białystok i województwo podlaskie na MISTRZOSTWACH EUROPY. Sukcesy zawodników UAKS „Podlasie” Białystok w MEJ i K w Warszawie to kolejne doskonałe występy naszych zawodników po medalach zdobytych w tym roku w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Gruzji.
Władysław Kierdelewicz- Wiceprezes UAKS “Podlasie” Białystok, członek Zarządu Polskiego Związku Sumo