W dniach od 8 do 10 września w Radomiu miał miejsce jubileuszowy, dziesiąty festyn historyczny. Odbył się on pod hasłem „COP-ie rozwijaj się”, gdyż powołany w 1937 roku  Centralny Okręg Przemysłowy (COP) miałby już 80 lat. Było to najważniejsze wydarzenie lat 30. XX wieku w Polsce. W ramach tej imprezy zorganizowane zostały koncerty i spektakle, można było skosztować dań, obejrzeć auta lub kupić pamiątki pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Towarzyszyła temu wydarzeniu również parada wojskowa, która budzi podziw zarówno wśród młodszych jak i starszych osób.

Początek „Uliczki” miał miejsce w Resursie Obywatelskiej. Wieczorem odbyła się promocja albumu o historii międzywojennego Radomia, połączona z otwarciem wystawy „Uliczka wspomnień” ukazujących 10 lat Uliczki Tradycji. Tego samego dnia odbył się koncert „Let’s Dance!”, na którym zespół Big Band Mundana  zagrał przeboje 20-sto lecia.

W południe, dnia 9 września, na radomskim rynku mieszkańcy w strojach z epoki mieli okazje zwiedzić swoje miasto wraz z przewodnikiem. Wieczorem w Resursie odbył się spektakl, koncert, a na zakończenie dnia miała miejsce potańcówka na dziedzińcu Resursy z kapelą podwórkową „Halniacy”.

Najwięcej atrakcji mieszkańcom Radomia przyniosła niedziela, ostatni dzień festiwalu.
Na placu Corazziego o godzienie 13:50 wystartowała parada na „Uliczkę tradycji”, którą poprowadziła orkiestra „Grandioso”. W następnych godzinach miały miejsce przeróżne koncerty, filmy dokumentacyjne, oraz konkurs elegancji dawnych aut, pokazy grup rekonstrukcyjnych. Wszystko o godzinie 20:30 zakończył pokaz fajerwerków.