Drodzy uczniowie, nauczyciele, szanowni czytelnicy – dziś wyjątkowy dzień w naszej wspólnej edukacyjnej przygodzie.
Być może nie mamy jeszcze tak mocnego głosu jak największe polskie redakcje. Mamy jednak głos legalnie działającej, zarejestrowanej w Sądzie redakcji serwisu YoungFace.TV, głos który trafia do dziennikarzy przyszłych pokoleń z całej Polski.
Dziś chcielibyśmy przekazać Wam, podkreślamy – absolutnie bez względu na Wasze poglądy polityczne, że wybierając posła, senatora, wójta, radnego pozostajecie SUWERENEM, który ma prawo mieć dostęp do informacji dotyczących pracy wybranego przez Was reprezentanta.
W naszym wielomilionowym narodzie to m.in. dzięki pracy sejmowych dziennikarzy możemy na bieżąco sprawdzać, czy nasi “wybrańcy” realizują swoje obietnice, kontrolować w jaką stronę prowadzą nasz kraj, bez konieczności odbywania osobistych wycieczek do Sejmu. Media są różne, jednak z wielu nawet jednostronnych przekazów można wyciągać dla siebie wnioski.
Od 2017 roku zmienione zostaną zasady pracy sejmowych dziennikarzy, jednak nie wierzcie, że to media będą zagrożone. Media sobie doskonale poradzą, bo wiele jest tematów dużo ciekawszych niż polityka… Zagrożone będzie nasze konstytucyjne prawo do informacji o działalności organów władzy publicznej.
Dlatego popieramy #protestdziennikarzy, choć w planowanej formie udał się tylko przez pół dnia, ale to już za sprawą samych polityków… a media musiały wrócić do swojej właściwej roli, inaczej byłoby to nieuczciwe wobec odbiorców.
Prosimy przemyślcie sobie mocno to, co od 1 stycznia 2017 r. stanie się w naszym kraju. To złamanie wszelkich standardów.
Pozdrawiamy Was serdecznie, mamy nadzieję, że jesteście z nami!
Redaktorzy naczelni YoungFace.TV
Bartosz i Przemek
#wolnemedia
PS. Na koniec cytujemy art. 61 Konstytucji RP, z którego wnioski wyciągnijcie sami.
1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.
4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.
Komentarze ( )