Pewnie nieraz widziałeś potłuczone szkło na chodniku przed swoim blokiem. Nieraz musiałeś zbierać puszki po napojach czy papierki po słodyczach z trawnika przed swoim domem. Niestety – niewiedza, lenistwo i brak szacunku szkodzą środowisku i zdrowiu.
Wiedziałeś, że:
– litr zużytego oleju silnikowego wylany do rzeki zanieczyszcza aż milion litrów wody?
– plastikowe opakowanie wyrzucone w lesie będzie ulegać biodegradacji aż 500 lat?
– jedna mała bateria z zegarka zakaża aż m3 gleby?
– guma do żucia rzucona na trawnik może uśmiercić zwierzęta żyjące koło nas?
A może nie wiesz:
– co zrobić z zepsutym telewizorem lub gruzem po remoncie mieszkania?
– jak nauczyć dziecko segregować makulaturę i butelki po sokach?
– kto odpowiada za odbiór śmieci z twojej posesji?
Przyłącz się zatem do wspólnej edukacji w zakresie ochrony środowiska. Dowiedz się wielu ciekawostek o zużytych przedmiotach twojej codzienności – np. jak je segregować, co zrobić z groźnymi substancjami. Dołącz do radomian, którzy już stali się przykładem. Wszyscy możemy pokazać ekoklasę i zachować kasę – uświadamiając sobie nawzajem zagrożenia i korzyści wynikające z segregacji odpadów. Kimkolwiek jesteś – rodzicem, sąsiadem, koleżanką, kumplem z klasy, przedsiębiorcą – każdy może być autorytetem. Każdy może pokazać ekoklasę i zachować kasę!
Zapraszamy więc do udziału w akcji „Segreguj śmieci – pokaż ekoklasę i zachowaj kasę” poprzez:
– udział w licznych konkursach w lokalnym „Radiu Rekord” podczas programu „Winda – lista przebojów” oraz konkursach facebook’owych
– zapoznanie się z naszą stroną internetową, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje www.radom.pl/page/2690,system-gospodarki-odpadami-komunalnymi.html
– czytanie ciekawych wiadomości na naszym fanpage’uhttps://www.facebook.com/SegregujSmieci/
Segregacja przynosi same korzyści. Tak jak w czystym mieszkaniu żyje się o wiele przyjemniej, tak jest i w mieście. Dzięki właściwym nawykom wyrzucania śmieci będziemy bezpieczniej odpoczywać, ciesząc się wakacjami. Selekcja pomoże też zaoszczędzić pieniądze.
Wystarczy wypracować dobre nawyki, a środowisko naturalne wynagrodzi to nieskażoną glebą, zielenią i czystą wodą. Bo jest naszym domem i cennym darem.
Komentarze ( )