Na zdrowie!
Zima zbliża się wielkimi krokami. To ważny czas, aby zająć się swoim zdrowiem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Coraz krótsze, zimniejsze dni niejednego człowieka mogą wprawić w stany depresyjne. Są sposoby, aby temu zaradzić!
Zima zbliża się wielkimi krokami. To ważny czas, aby zająć się swoim zdrowiem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Coraz krótsze, zimniejsze dni niejednego człowieka mogą wprawić w stany depresyjne. Są sposoby, aby temu zaradzić!
9 stycznia 2015r odbyła się ogólnopolska, prestiżowa gala “Szkoły Dialogu”. To program edukacyjny realizowany przez “Forum Dialogu”, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat Żydów w Polsce oraz o ich wkładzie w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy Polski.
19.01.2015r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się prestiżowa gala organizowana przez Fundację Dziecięcą “Fantazja”. Ja, wraz z “Robię Niesamowite Rzeczy” mogłam gościnnie uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
Wczoraj uczestniczyłam w wystawie pt. “Modlitwa do bytu” rysunki z lat 2011-2014 autorstwa Koji Kamoji’ego w Galerii Foksal. Piękna prostota przesłania, mnóstwo wzorów geometrycznych, a przede wszystkim trójkątów – widocznych niemal w każdej pracy.
Ostatnio odwiedziłam pewne wyjątkowe miejsce, które może być świetną alternatywą dla tych, którzy chcą odpocząć, zrelaksować się, a co najważniejsze – wyzdrowieć. Mianowicie jest to Grota Solna w Łomiankach – “Zolina”.
“W poszukiwaniu zaginionej świątyni. Notatki do autorskiego filmu przygodowego” autorstwa Roberta Mainki można było oglądać od 9 kwietnia do 3 maja 2015r. w Centrum Sztuki Współczesnej, w Zamku Ujazdowskim, w Warszawie. Tajemnicza, wgłębiająca się w duchowe zakamarki naszej świadomości, wbrew pozorom niebanalna wystawa. Stała się dla mnie inspiracją oraz utwierdziła w przekonaniu, że pomimo wielu różnic – my, ludzie jesteśmy tacy sami.
Przerwa wakacyjna to czas w którym młodzi ludzie powinni wypocząć i nabrać siły na kolejny, pracowity rok nauki. Jak się okazuje coraz więcej młodych ludzi rezygnuje ze swojego wolnego czasu na rzecz pracy (sezonowej).
21 września 2015 r. o godzinie 18.00 w ramach XIX Festiwalu Nauki odbył się wykład dotyczący mediów i przestępczości. Każdy z zainteresowanych mógł go wysłuchać w Pałacu Staszica mieszczącym się na ul. Nowy Świat 72 w Warszawie. Prowadzący, czyli dr. Dagmara Woźniakowska-Fajst oraz dr. Konrad Buczkowski (wykładowcy w Zakładzie Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk) przedstawiali słuchaczom następujące tematy: – jak media manipulują ludźmi na co dzień? Jakie strategie stosują do wykorzystywania naiwności ludzi? Czym charakteryzuje się wiadomość medialna? Dlaczego tabloidy sieją moralną panikę?
Jesień wprowadza nas do świata refleksji. To świetny czas na rozmyślenia o życiu, ideach, które kierują naszym życiem.
Dnia 24.09.2015r. w Katedrze Lingwistyki Formalnej UW, mieszczącej się na ulicy Dobrej 55 odbyły się warsztaty pt.”Gesty grzeczne i niegrzeczne w kulturze polskiej i obcej.” Wykład prowadziła dr Celina Heliasz-Nowosielska.