1.JPG

Wycieczka na lodowisko była wspaniała. Zapraszam do przeczytania tego artykułu , jest w nim opisana wycieczka co do sekundy!

7 marca 2018r pojechaliśmy z klasą 4a i 4b na lodowisko w Ostrowi Maz. Wyjechaliśmy ze szkoły o 8:00 i zaraz byliśmy na miejscu. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, instruktorzy zadziwiali mnie swoimi umiejętnościami, zanim weszliśmy na lód. Chciałam jeździć tak samo jak oni! Na początku jazdy delikatnie się chwiałam ,bo ostatnim razem jeździłam w 2 klasie,Wystarczyło 5 minut , a już się przyzwyczaiłam do tego ,że na lodzie jest tak ślisko i muszę utrzymać równowagę. I szczerze to jeździłam bardzo płynnie! Niektórzy przyszli z umiejętnością jazdy , a wielu moich kolegów i koleżanek  nie . Bardzo szybko się uczyli. Zaczynali przy bandzie i małymi kroczkami coraz lepiej jeździli. Moje koleżanki jeździły bardzo ładnie i próbowały jeździć np. do tyłu, lub robić piruety, albo delikatnie podskakiwać. Nie zawszę to nam wychodziło , po paru próbach naprawdę ładnie nam to wychodziło. Dzieci po chwili zaczęły puszczać się bandy i jeździć z pingwinkiem lub z wielorybem. Tak w sumie to połowa dzieci już po 30 minutach ładnie jeździła. Nie obeszło się bez wywrotek,  to chyba normalne. Ja się nawet parę razy przewróciłam, ale i tak za każdym razem tak samo jak inni, się podnosiłam i jechałam dalej! Najważniejsze to to, by się nie poddawać! Każdy upadek to była satysfakcja z podnoszenia się, stąd przysłowie ” co cię nie zabiję to cię wzmocni” ! Myślę że pomimo tego, że po łyżwach mam lekki katar,  to bawiłam się świetnie. Wiem że najbardziej nie wychodziło mi jechanie do tyłu, lecz jeździł tam taki starszy pan który obserwował ,jak próbujemy jeździć tyłem. Nie wychodziło nam, więc postanowił nam pomóc i dawał rady, jak lepiej jeździć tyłem. Po jego radach jeżdżę to tyłu bardzo dobrze!

Bawiłam się świetnie. Polecam każdemu pojechać na łyżwy, nawet jeśli ktoś nie umie, to bardzo szybko może się nauczyć i pokonać lęk przed upadkiem. Szkoda, że już się zima kończy, bo pewnie pojechałabym jeszcze raz.

Wiktoria kl. IVb