farming.jpg
.

To gra na temat farm.
Witamy w poradniku i instrukcji do Farming Simulator 17. Znajdziecie tutaj opis podstaw gry, poznacie rodzaje upraw, opis najważniejszych czynności i informacje, jak z sukcesem rozpocząć rozgrywkę

Zanim rozpoczniemy zabawę, musimy zdecydować, z jakim poziomem trudności chcemy się zmierzyć, a są to: łatwy, normalny oraz trudny. Tradycyjnie im niższy poziom, tym łatwiejsza rozgrywka. Na poziomie łatwym mam między innymi najniższy dług w banku oraz najmniejsze ceny za wynajem pracowników. Ten poziom polecamy nowicjuszom, którzy dopiero zaczynają zabawę z Farming Simulator 17.Następnym krokiem jest wybór miejsca, gdzie chcemy rozwijać swoją farmę. W grze dostępne są dwie mapy, pierwsza to Goldcrest Valley, gdzie znajdziesz wiele informacji wprowadzających oraz szkolenie i to ona dedykowana jest osobom rozpoczynającym przygodę z Farming Simulator 17. Na niej też skupimy uwagę w poniższym poradniku. Druga mapa to Sosnovka, ją polecamy zaawansowanym graczom.

– Gdy zlecimy wykonanie oprysku roślin lub siewu zewnętrznym pracownikom, nie musimy się martwić u uzupełnianie braku nasion itp.

– Zbędny sprzęt sprzedawaj jadąc bezpośrednio do sklepu, cena sprzedaży jest wtedy wyższa.Zatrudniając pracowników, ci zawsze pracują w obrębie jednej sesji gry. To znaczy, że po wyłączeniu gry i ponownym wgraniu stanu zapisu, musimy zatrudnić ich na nowo.

– Przynajmniej przez pierwszych 10 godzin rozgrywki, nie inwestuj w specjalistyczne sprzęty do uprawy rzadkich roślin. Maszyny są zbyt drogie i nie przynoszą wystarczającego zysku.

– Zawsze dokonuj oprysku upraw, tuż przed lub po siewach. Dzięki temu uzyskasz znacznie większe plony.

– Sprawdzaj pogodę i dostosowuj do prognoz czynności, jakie zamierzasz wykonać na swojej farmie. Nie wszystkie z nich można wykonywać podczas opadu deszczu.