Uczniowie „Dwójki” wolontariuszami WOŚP

Uczniowie „Dwójki” wolontariuszami WOŚP

Zespół Szkół Gminnych nr2 Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej, Małkinia Górna

Dnia 15 stycznia 2017 roku w Małkini Górnej grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Udział w niej wzięło 54 wolontariuszy, także ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej.
Chętnych do pracy w orkiestrze Jurka Owsiaka było jak co roku wielu, ale identyfikatory i puszki mogło z naszej szkoły dostać tylko dziesięcioro uczniów. Tymi szczęśliwcami byli:
– Alicja Tymińska, kl. 6b
– Magdalena Waś, kl. 6b
– Ernest Arasim, kl. 6b
– Maciej Jarząbek, kl. 6b
– Oliwia Zakrzewska, kl. 6a
– Julia Świerżewska, kl. 6b
– Julia Piotrowska, kl. 6b
– Bartek Składanowski, kl. 6b
– Aleksandra Godlewska, kl. 6b
– Aleksandra Szepietowska, kl. 6b.
Nikt nie spodziewał się, że uczniowie będą tacy chętni do pomocy. Przez cały dzień, pomimo mrozu młodzi ludzie kwestowali w Małkini Górnej i rozdawali czerwone serduszka. Po południu dla wolontariuszy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu został przygotowany pożywny i smaczny posiłek. O godzinie 20.00 odbyło się „światełko do nieba”. Niebo rozbłysło wtedy blaskiem wybuchów fajerwerków i petard.
Łącznie w gminie Małkinia Górna udało się nam zebrać 17,419 złotych i 69 groszy, co jest najlepszym wynikiem w historii zbiórek WOŚP w Małkini Górnej. Kolejny raz mieszkańcy naszej gminy okazali wielkie serca, by pomóc potrzebującym. Jesteśmy dumni, że mogliśmy brać udział w tej szlachetnej akcji i przyczynić się do tego wielkiego sukcesu.
W relacji wykorzystałem zdjęcia autorstwa GOKiS w Małkini Górnej oraz wolontariusza Ernesta :-)

Jan Przesmycki kl. VIb

Czy znamy te ptaki?

Czy znamy te ptaki?

Zespół Szkół Gminnych nr2 Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej, Małkinia Górna

Zima powoli odchodzi, a my coraz częściej możemy usłyszeć ćwierkanie otaczających nas różnych gatunków ptaków. Dziś postanowiłem przyjrzeć się ptakom, które możemy spotkać w naszej najbliższej okolicy. Mieszkamy nad Bugiem, którego piękne okolice zostały zaliczone do „Natura 2000”. Tutaj też mieści się Nadbużański Park Krajobrazowy. Do swojej prezentacji wykorzystałem zdjęcia naszego mieszkańca pana Dariusza Krasuskiego.