wyborydomlodziezowejradymiasta20161.jpg

 

23.02.2014 r. w świetlicy szkolnej Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Dębna. W komisji za stołem ustawionym na widocznym miejscu siedzieli: Joanna Jokiel, Zuzanna Kuszyk, Aleksandra Jelińska, Emilia Smagło, Michaela Dalidowicz.

Kandydatów było czterech: Klaudia Ruszlewicz, Oliwia Faron, Izabella Cholewińska, Tomasz Kulbicki. Uczestnicy przygotowali kolorowe plakaty stojące na przeciw komisji. Głosowanie odbywało się na przerwach w godzinach od 8.00 do 12.00.

Uczniowie licznymi grupami przychodzili na przerwach, aby oddać głos na wybranych kandydatów. Niestety, nauczyciele nie mogli zagłosować. Przedsięwzięciu nadawała charakteru rzucająca się w oczy urna.  Uczniowie, podziwiając prace kandydatów, mogli rozstrzygnąć na kogo warto oddać głos. Nawet kandydaci chętnie odwiedzali świetlicę, a wtedy zadawano im przeróżne pytania odnośnie kandydatury.

Podliczenie głosów odbyło się jeszcze tego samego dnia, jednakże oficjalne wyniki zostały wywieszone dzień później.  Wydano 200 kart do głosowania, oddano 190 ważnych głosów, co stanowi 40 % wszystkich uprawnionych do głosowania. 10 kart zostało unieważnionych.

Tak prezentują się wyniki wyborów:

-Tomasz Kulbicki -146 głosów,

-Izabella Cholewińska -144 głosy,

-Oliwia Faron otrzymała -140 głosy.

-Klaudia Ruszlewicz-130 głosów.

Naszą Młodzieżową Radę Miasta stanowią:

-Tomasz Kulbicki

-Izabella Cholewińska

-Oliwia Faron.

Czas pokaże, czy członkowie Młodzieżowej Rady Miasta wykażą się rozsądkiem, odpowiedzialnością i wywiążą się ze złożonych obietnic. Życzymy im miłej współpracy i dobrze podjętych działań.

W piątek 26.02. b.r. odbyła się debata gospodarzy klas, na której ułożono Kodeks 2.0, który zostanie przeczytany wszystkim klasom na godzinach wychowawczych. Przedsięwzięcie trwalo dwie godziny lekcyjne. Na początku uczniowie, podając własne sugestie i pomysły, utworzyli spis.Gospodarze klas szczegółowo podawali swoje propozycje, które następnie zostały zapisane w postaci podpunktów. Następnie dokładnie analizowano treść. Wszystko zostało dokładnie omówione, a przedstawiciele klas podawali liczne argumenty za i przeciw na dany temat. Nauczyciele będący na debacie: pani Beata Podkowa, pani Dorota Tołoczko przedstawiali swoje punkty widzenia z perspektywy nauczyciela, co wyjaśniało niektóre kwestie. Debata została zakończona w momencie, gdy omówiono ostatni punkt Kodeksu 2.0.

W miłej atmosferze odbyła się zrelacjonowana przeze mnie debata. Z jej wynikami niedługo zapoznają się wszyscy uczniowie i nauczyciele.