Nasza szkoła jest silnie powiązana ze sportem. Dlatego zawody w piłkę ręczną w ZSG 2 stały się już tradycją. Coroczne rozgrywki wiążą się także z sukcesami, które osiągamy. Zazwyczaj prezentujemy się bardzo dobrze i nasza drużyna nie osiąga miejsc niższych niż te na podium. W związku z wygraną wielu rejonowych zawodów, awansowałyśmy na eliminacje Ludowych Zawodów Sportowych Mazowsze, które odbyły się 2 grudnia w Borkowie.
Tego dnia wcześnie wstałyśmy z łóżek i o godzinie 6:30 wypoczęte wyjechałyśmy z Małkini. Rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 9:00. Przydzielono nas do grupy B, w której znajdowały się drużyny takie jak Regimin i Głowaczów. Obydwa mecze wygrałyśmy i zajęłyśmy pierwsze miejsce w naszej grupie.
Z niecierpliwością oczekiwałyśmy meczu półfinałowego, który odegrałyśmy z Przesmykowem. Mimo silnych przeciwników, okazałyśmy się być lepsze i ten mecz zakończył się naszym zwycięstwem, co dało nam miejsce w finale. Długa przerwa przed finałem pozwoliła nam na odpoczęcie, zjedzenie obiadu i zyskanie siły na te ważne wydarzenie. Rozpoczęłyśmy mecz z ogromną determinacją. Nasze przeciwniczki, czyli drużyna z Radziejowic nie była słabym ogniwem, gdyż owy zespół rozgrywa mecze w Juniorce Młodszej. Niestety po 20 minutach gry poległyśmy wynikiem, ale i tak czułyśmy się wygrane, ponieważ na LZS-ach zdobyłyśmy 2 miejsce, co jest wysokim osiągnięciem i jesteśmy z siebie dumne.
Każde zawody z osobna uczą nas czegoś nowego, zarówno w grze jak i w życiu codziennym. Zdarzają się porażki, ale przywozimy do Małkini coraz więcej medali i godnie reprezentujemy naszą miejscowość. Wyjazd był dla nas miłym spędzeniem czasu i cieszymy się z 2 miejsca, które zdobyłyśmy.