Na czym polegają Play-Offy w siatkówce?

Faza play-off: w fazie play off o tytuł mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 4. Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmuje dwie rundy. W I oraz w II rundzie zespoły rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami drugich spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn (zakończenie seta i meczu następuje przy wyniku 15:13, 16:14, 17:15, 18:16 itd.). Zwycięzcy rywalizacji zagrają w rundzie II o miejsca 1-2, pokonani o miejsca 3-4.
Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły w tabeli rozgrywek miejsca 5-16 rozegrają dwumecze o ostateczne miejsca w klasyfikacji sezonu 2016/2017 (analogicznie obowiązuje zasada „złotego seta”).

I tak to wygląda. Obecnie ZAKSA ma za sobą 1 spotkanie w ramach półfinałów w walce o Finał i obronę mistrzowskiego tytułu, najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 12.04.2017 o 18:00 w kędzierzyńskiej hali “Azoty”. Zapraszam serdecznie do kibicowania. ZAKSA już zrobiła pierwszy krok, prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0 z Jastrzębiem